Çeşme.Net - Cesme.NetÇeşme Otel Restoran Bar Tatil Tarih

14.05.2013 - Çeşme'nin Problemleri

Ülkemizde bazı kronik sorunlar vardır. Bunlar bazı bölgelerde daha da göze çarpar. Güzel Çeşme'miz ülkemizin en nadide, en değerli köşelerinden biridir. Ne yazık ki bazı sorunlar burada da kronikleşmiş ve fazlasıyla göze batmaktadır.

Son yıllarda sokak hayvanları Çeşme'de ciddi bir problem oluşturmaktadır. Çeşme'de yerli veya ziyaretçi herkesi rahatsız etmektedir. Yandaki fotoğraf Alaçatı merkezine girişte geçen hafta çekildi. Aynı ufak karede tam 5 adet gayet büyük köpek sayabilirsiniz. Arabanızı park ederken sizi genelde rahatsız etmeseler de bu görüntü hoş olmamakla birlikte yine de tehlike arz etmektedir.

Aynı sokak hayvan problemi Çeşme'nin tüm bölgelerinde göze çarpmaktadır. Ilıca'da denize girerken veya küçük çocuğunuz kumsalda oynarken 40 kiloluk bir köpek koşarak gelip, çocuğunuzun yaptığı kumdan kalenin yanına tuvaletini rahatlıkla yapabilir. Bu öylesine bir örnek değildir, bizzat geçen hafta yaşadığımız bir örnektir.

Köpek sorununun yanında bir de kedi problemi vardır ki sayı olarak daha ciddi boyutlardadır. Bütün bu sokak hayvanları görüntü kirliliği, potansiyel saldırı tehlikesi ve sağlık tehditleri oluşturmaktadır ve medeni bir yerde artık bu sorunlar çözülmelidir. Modern bir turizm beldesinde, Türkiye'mizin yüzünü tüm dünyaya gösterdiği bir yerde bu manzaraların yeri yoktur.

Bu sene Çeşme yaz sezonuna biraz erken merhaba dedi. Son bir kaç günün yağışlı havasını saymazsak Nisan sonundan beri rahatlıkla denize girilebiliniyor. Turizmciler büyük bir heyecanla sezona hazırlandı ve çoğu sezonu açtı bile. Peki neden Mayıs ortasında Ilıca gerçek bir şantiye halinde? Yandaki fotoğrafın sağ yarısı yine geçen hafta Alaçatı'dan Ilıca'ya giden yolun halini gösteriyor. Bütün Ilıca'daki yollar bu halde. Arabanızla yolunuzu bulmanız çok zor. Etraftaki toz toprağı hiç saymıyoruz bile. İnşaat alanındaki tabela çalışmaların 11 Haziran'a kadar süreceğini bildirmekte. Bu tarihte çalışmalar bitse bile, bu tarih yine çok geç. Ki ülkemizde genelde bu tarz çalışmaların bitmesi gecikir ve sonrasında da toz toprak uzun süre devam eder.

Bu mevsimde yeşilliklerle, çiçeklerle bezenmiş olması gereken Çeşme gelen ziyaretçilere bu manzaralarla hoşgeldiniz diyor. Eminiz ki bizim gibi bir çok kişi bu konulardan rahatsız olmakta ve ilgili mercilerin bunlara acilen el atmasını ve kalıcı çözümler bulmasını beklemektedir.

Sosyal Ağlar
Copyright © 2013 - Çeşme.Net - Her Hakkı Saklıdır
E-Bülten