Çeşme.Net - Cesme.NetÇeşme Otel Restoran Bar Tatil Tarih

Çeşme'de Yemek Kültürü
Kültür - Puan : 5 / 5

Çeşme'de neler yenir, nerede yenilir? İzmir'in Çeşme bölgesi haritalarımızdan da görebileceğiniz gibi aslında tam bir yarımada. Bu yarımadanın en batısında bulunan ve turistik değer açısından en değerli olan bölgeler Çeşme ve Alaçatı bölgeleri. Yazın ziyaretçi sayıları ile nüfusu 600.000'leri aşan Çeşme ve Alaçatı, kışın bunun 10'da birine düşüyor. Kış nüfusu bu kadar az olsa da restoran ve yemek açısından hayli zengin olan bölgede Çeşme'ye has olan kumru sandviçlerden tutun, en taze ve güzel deniz ürünlerini, en lezzetli kebapları, hatta fondü ve Meksika mutfağını bile yıl boyunca bulmak mümkün.

Gelin bu muhteşem bölgenin nefis restoranlarını keşfetmenize yardımcı olalım. Sitemizde tüm Çeşme ve Alaçatı restoranlarının listelemesini
burada bulabilirsiniz. Eğer daha detaylı arama yapmak isterseniz sitemizin her sayfasının üst kısmında bulunan arama çubuğunu kullanarak Çeşme'deki tüm restoranları bölgesine ve mutfağına göre filtreleyebilirsiniz. Ve tabii bizim listelemeyi unuttuğumuz bir restorana gidip beğenirseniz bize lütfen haber verin ki biz de sitemizden duyuralım.

Çeşme'nin en meşhur spesyallerinden biri kumrudur. Çeşme kumrusunu gerçekten sadece Çeşme'de yiyebilirsiniz ve Çeşme'li kumrucular arasında da ciddi bir rekabet vardır. Bazıları zincirleşmiş, bölgede bir sürü şube açmışken bazıları da aileden gelme tek şubeyi yaşatmaya devam ederler. Bunların hangisi daha iyidir tartışması hep var olmuştur, en iyisi siz kendiniz bir kaç kumrucuyu ziyaret ederek kararınızı verin. Bu keşif sonucu sizin de mutlaka bir favoriniz olacaktır.

Deniz ürünleri Çeşme'nin doğal konumu nedeniyle burada harikadır. Nesillerdir balık restoranı işleten aileler vardır, ve Çeşme'nin her bölgesinde iyi bir deniz ürünleri yemeği yemeniz mümkündür. Çeşme'de "böcek" diye tabir edilen ufak ve çok lezzetli istakoz da yemenizi tavsiye ederiz. Meze konusunda da uzmandır Çeşme'nin balık restoranları, beldemizden memnun ayrılacağınızdan eminiz.

Kebap, pide derken bunların da ustaları vardır, hatta onlarca yıldır Çeşme'de kendilerini ispatlamışlardır. Size Çeşme'mizde güzel bir tatil geçirmenizi ve bir tatilin en önemli parçalarından biri olan yemek zevkini doyasıya tatmanızı diliyoruz.
Sosyal Ağlar
Copyright © 2013 - Çeşme.Net - Her Hakkı Saklıdır
E-Bülten