Çeşme.Net - Cesme.NetÇeşme Otel Restoran Bar Tatil Tarih

Aya Yorgi Koyu
Siz de Puan Verin :  Toplam 6 Oy - Ortalama Puan 3,66

Aya Yorgi Koyu


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Çeşme Görülecek ve Yapılacaklar (Çeşme.Net)

Çeşme'yle eskiden beri tanışanlar bilir, Aya Yorgi Koyu Çeşme'nin en gizemli yerlerinden biridir. Eskiden (eski derken 20 yıl önce), Aya Yorgi Koyu'nda bir veya iki mekan vardı, kalan kısım sessiz, karanlık, makilik ve ağaçlık bir bölgeydi. Arabanızla giderken toz toprak yoldan çukurlara düşerek giderdiniz, eğer geç saatte dönüyorsanız bu yolda trafik sıkışırdı ve bazen bu yoldan bir daha geçmeyeceğinize söz verirdiniz kendi kendinize ama bir kaç gün sonra tekrar giderdiniz. Özellikle Paparazzi bu dönemlerde bu bölgenin yegane mekanıydı, gayet sade ama nezih haliyle, yarı karanlıkta yakamoza karşı mükemmel müzik dinlerken biranızı yudumlardınız.

20 yıl ileri saralım, Aya Yorgi Koyu Çeşme'de halen gençlerin en beğendiği, en çok uğradıkları bölgeler arasında. Artık yolu biraz daha iyi (ama yine dar), mekan sayısı daha fazla ama yine Aya Yorgi gizemini, romantizmini ve eğlencesini bir arada koruyor.

Nispeten ufak bir koy olduğu ve gayet korunaklı olduğu için bu koy esintileri almasına rağmen dalga almaz. Gece restoran ve eğlence mekanı olan işletmeler gündüzleri beach club olarak hizmet verir. Fiyatlar pek ucuz olmamasına rağmen çok pahalı da değildir, eğer mekanların kalitesini ve Aya Yorgi'nin özelliklerini düşünecek olursak. Örneğin geceleyin eğlence için Paparazzi'ye gidecek olursanız otopark'ta 30 TL'nizi alırlar ama bunun 18 TL'si içeride içki için kullanabileceğiniz bölümdür. Otopark ücreti dışında kişibaşı giriş ücreti söz konusu değildir, veya canlı müzik olduğunda bunun için de fazladan bir ücret talep edilmez. İçeride bir bira içecek olursanız 12 TL ödersiniz. Paparazzi dışında hatırı sayılır diğer mekanlar Babylon Aya Yorgi, Marrakech, Sole & Mare ve Kafe Pi.

Aya Yorgi Koyu ve bu bölgedeki işletmeler Çeşme ziyaretçileri için mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Çeşme'ye arabayla gelmediyseniz Aya Yorgi'ye taksiyle de gitmek gayet kolay, Çeşme merkezine sadece 5 dakika mesafededir. Mutlaka gidin, görün, eğlenin.. Müdavimi olmanız büyük olasılık.

Fotoğraflar
Beach Club
Beach Club
Aya Yorgi
Aya Yorgi
Gece
Gece
Aya Yorgi
Aya Yorgi
Aya Yorgi Konser
Aya Yorgi Konser
Aya Yorgi Koyu
Aya Yorgi Koyu
Sosyal Ağlar
Copyright © 2013 - Çeşme.Net - Her Hakkı Saklıdır
E-Bülten