Çeşme.Net - Cesme.NetÇeşme Otel Restoran Bar Tatil Tarih

Çeşme Plajları
Siz de Puan Verin :  Toplam 12 Oy - Ortalama Puan 3,66

Çeşme Plajları


Plajların yerlerini isimleriyle görmek için haritayı daha büyük görüntüleyin: Çeşme Görülecek ve Yapılacaklar (Çeşme.Net)

Çeşme'nin neredeyse her tarafında denize girmeniz mümkün, ve tabii yazlık sitelerde oturanların da kendilerine özel ve kendilerine yakın plajları vardır. Ancak bu yazıyı size Çeşme'nin en iyi ve en meşhur plajlarını tanıtmak için derledik (alfabetik sırada):

Alaçatı Plajı

Alaçatı kasabasından çıkın, sörf cennetine doğru gidin, sörf cennetini geçin ve sahilden devam edin. Biraz (3-5 km) ileride çok güzel koylar görmeye başlayacaksınız, en güzel mekanlardan biri de eskiden Seaside adıyla bilinen, şimdi Bobou Beach Club olan yerdir. Çeşme'deyken mutlaka denemenizi öneririz.

Altınkum Plajı

Doğallığı, soğuk denizi ve dünya güzeli kumu ile ünlü Altınkum plaji ve sahili ile ilgili ayrıntılı bilgiler, fotoğraflar ve haritayı burada bulabilirsiniz.

Aya Yorgi Plajı

Aya Yorgi koyu ve plajlarını meşhur eden beach club'lar Marrakech, Babylon ve Sole Mare gibi isimler ve bir Çeşme klasiği olan Paparazzi. Hepsi burada, Aya Yorgi koyunda. Ayrıntılı bilgileri detaylı yazımızdan alabilirsiniz.

Boyalık Plajı

Yazlıkçıların kışın rüyalarını süsleyen Boyalık plajı artık sır değil. Nasıl gidilir, fotoğraflar ve ayrıntılı bilgiler burada.

Ilıca Plajı

Ilıca plajı Çeşme'nin en meşhur, en tanınmış plajıdır. Garipsediğimiz bir tabir olsa da "halk" plajı olarak bilinir. Poyraza tamamen açıktır. Deniz az rüzgarlı günlerde bulabileceğiniz en berrak denizdir. Ancak genellikle esintili, hatta rüzgarlı olan Ilıca'da dalgalı denize hazırlayın kendinizi. Sığ olduğu için dalgalarla oynamak da ayrı bir zevktir ama. Kumu dünyada göreceğiniz en güzel kumlardan, deniz suyu ise denizin içindeki kaplıcalar sayesinde Çeşme'nin bir çok yerine göre daha ılıktır. Bu plajın solunda Çeşme Sheraton oteli, sağında ise Ceshme Plus oteli vardır. İster sahildeki beach club'ların ücretli şezlonglarını kullanabilirsiniz, ister kendi ekipmanınızla rahatça gidebilirsiniz. Haftasonları çok kalabalık olur, haberiniz olsun.

Kocakarı Plajı - Dalyan

Adı nereden geldi, nasıl kondu bilmiyoruz ama Dalyan'ın en güzel plajıdır. Poyraz rüzgarına kapalı olduğu için çok dalgalı olmaz. Tam yerini yukarıdaki haritadan görebilirsiniz.

Paşalimanı Plajı

Bu bölge epey girintili çıkıntılı olduğu için büyük plajlar yoktur ancak Çeşme'nin her yerindeki gibi çok güzel deniz bulabilirsiniz. Paşalimanı bölgesinin en tanınmış beach club ismi Dodo Beach Club.

Pırlanta Plajı

Pırlanta plajı Çeşme'nin en batı noktalarından birinde, Sakız Adası'nı görür bir lokasyondadır. Ilıca plajı gibi tam poyraza açıktır. Bu güzel kumlu plaj Çeşme'nin kite surf merkezi haline gelmiştir, yine rahatlıkla denize yüzmek için de girebilirsiniz tabii. Pırlanta plajının yerini yukarıdaki haritamızdan inceleyebilirsiniz.

Fotoğraflar
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Boyalık Plajı
Boyalık Plajı
Kocakarı Plajı
Kocakarı Plajı
Ilıca Plajı
Ilıca Plajı
Ilıca Plajı
Ilıca Plajı
Pırlanta Plajı
Pırlanta Plajı
Sosyal Ağlar
Copyright © 2013 - Çeşme.Net - Her Hakkı Saklıdır
E-Bülten