Çeşme.Net - Cesme.NetÇeşme Otel Restoran Bar Tatil Tarih

Şifne
Siz de Puan Verin :  Toplam 6 Oy - Ortalama Puan 4

Şifne


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Çeşme Görülecek ve Yapılacaklar (Çeşme.Net)

Şifne, Çeşme merkezinin 12 kilometre, Ilıca'nın ise yaklaşık 5 kilometre doğusunda olan bölgedir. Ilıca'dan çıkıp önce Paşalimanı'nı geçtikten sonra çok az bir mesafe sonra Şifne tabelasını solunuzda göreceksiniz. Sola döndüğünüzde ise önce aralarında Ferdi Baba'nın da bulunduğu bir kaç salaş ama meşhur balık restoranını göreceksiniz (Çeşme, Çeşme olalı bu restoranlar hep salaştı ama hep çok iyiydi; ancak son yıllarda üzerlerinde olan yoğun ilgiden olsa gerek artık salaş ortamlarını yeniliyorlar).

Balık restoranlarını geçtikten sonra ise Şifne'yi muhtemelen ilk bakışta pek bir şeye benzetemeyeceksiniz. Plaj deseniz öyle Çeşme'ye layık bir plajı yoktur Şifne'nin. Ama durun; Şifne'yi silmeden önce bu bölgenin başka bir zenginliğinden bahsedelim.

Şifne şifalı termal suları ve güzellik çamurlarıyla ünlüdür. Balık restoranlarını biraz geçtikten sonra Şifne Belediye Kaplıcaları ve tesislerini göreceksiniz. Çeşme tatilinizde Şifne'nin bu nimetlerinden en az bir gün faydalanmanızı öneririz. Kaplıcalarda ve çamurlarda zindeleştikten sonra da otelinize veya yazlığınıza dönmeden akşam yemeğinizi de Şifne'de, Çeşme'nin en usta balık ve deniz ürünleri restoranlarından birinde yemeyi ihmal etmeyin.

Fotoğraflar
Çamur Banyosu
Çamur Banyosu
Çamur Banyosu
Çamur Banyosu
Şifne Sahili
Şifne Sahili
Termal Tesisler
Termal Tesisler
Aqua Şifne
Aqua Şifne
Sosyal Ağlar
Copyright © 2013 - Çeşme.Net - Her Hakkı Saklıdır
E-Bülten