Çeşme.Net - Cesme.NetÇeşme Otel Restoran Bar Tatil Tarih

Altınkum Plajı Çeşme
Siz de Puan Verin :  Toplam 13 Oy - Ortalama Puan 4,53

Altınkum Plajı, Çeşme. Farklı beach club'ların bulunduğu muhteşem bir sahil.


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Çeşme Görülecek ve Yapılacaklar (Çeşme.Net)

Altınkum nerede? Çeşme'ye sadece 10 dakika uzaklıkta, doğal açıdan müthiş bir sahil Altınkum. SİT alanı olduğundan şimdiye kadar pek bir yerleşim veya inşaat olmayan bir bölge. 2012 yılında onaylanan proje ile bu bölgeye Rusya'nın en zengin işadamı Mihail Prokhorov 7 yıldızlı, 650 yataklı bir tesis inşa edecek.

Arabayla giderken önce sağ tarafınızda Pırlanta Plajını geçeceksiniz sonra yol sola doğru kıvrılacak ve sağınızda ve solunuzda makilik alanları farkedeceksiniz. Yol iyice darlaşacak ve beach club'lar başlayacak. Burada önce Fun Beach'i göreceksiniz, Sun Sea ve Okan's Place kayda değer diğer beach club adresleri.

Rüzgar Çeşme'de çoğunlukla kuzeyden estiği için ve Altınkum yarımadanın güney kısmında olduğu için rüzgar burada genelde karadan denize doğru eser. Ama enteresan bir şekilde denizden ufak-orta boy sayılacak dalgalar gelir. Kumu adı gibi altındır, denizi de mükemmeldir Altınkum'un, yavaşça derinleşir. Suyu ise meşhurdur, her zaman soğuktur. Yazın en sıcak dönemlerinde bile suyu buz gibidir, Ilıca sahillerinin tam tersidir. Girerken biraz zorlanabilirsiniz ama girince çok seveceksinizdir. Özellikle o çok sıcak, bunaltıcı günlerde Altınkum'un berrak ve soğuk denizini tercih edeceksiniz.

Arabanız yoksa Çeşme merkezden dolmuşlar da buraya hizmet eder. Arabanızla giderseniz 10 TL araç parkı için ödersiniz. Beach club'lara girmek isterseniz, buraların fiyatları da kişi başı 10-20 TL arasındadır ve şezlong, şemsiye, duş ve kabinleri kapsar (2012 fiyatları). Fun Beach'in kendi giriş yolu var, uzun sahilde ise en popüler ve nezih mekanlar Sun Sea ve Okan's Place. Eğer kendi şemsiyeniz, sandalyeleriniz v.b. ile gidecekseniz biraz zorlanabilirsiniz, çünkü bu muhteşem sahilin neredeyse tamamı işletmelere verilmiş ve bu işletmeler sahilin yasal olarak aynı zamanda halka açık olduğu konusunda unutkan olabiliyorlar. Sizi kibar veya kaba davranışlarla işletmelerinin önündeki kumsala oturtmamaya, o bölgeden uzaklaştırmaya çalışabilirler. Eğer yine de kendi ekipmanınızla gidecekseniz o zaman İbo'nun Yeri tarafı değil de sahilin öbür ucuna, mutlaka Okan's Place tarafına doğru yürüyün.

Yazın çok güzel olduğu gibi ilkbaharda da doğallığı muhteşemdir Altınkum'un. Aşağıda ilkbahar ve yazdan fotoğraflar ve bir video bulabilirsiniz, burada da sahilin ilkbaharda çekilmiş başka bir videosunu.

Yazın Altınkum Plajı (otomatik HD açılmazsa, video ayarlarından HD 720p seçebilirsiniz)

Fotoğraflar
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Altınkum Plajı
Yazın Altınkum
Yazın Altınkum
Sosyal Ağlar
Copyright © 2013 - Çeşme.Net - Her Hakkı Saklıdır
E-Bülten